Burley – przegląd dodatkowych akcesoriów do amerykańskich przyczepek

Akcesoria Burley do 100 zł

Podstawowym akcesorium – nie tylko dla przyczepek producenta Burley, ale dla wszystkich przyczepek i wózków do biegania, będzie uchwyt na kubek czy butelkę z napojem. Jest to praktyczne i niedrogie akcesorium. To czy jest niezbędne, zależy od nawyków rodzica/rodziców. Jeżeli z wózka korzystamy do spacerów, można w uchwycie umieścić kubek kawy, czy herbaty, jeżeli biegamy – wodę lub inny napój będziemy mieć zawsze pod ręką – nie będzie trzeba się zatrzymywać i szukać wody w bagażniku – możemy napić się bez przerywania biegu.

uchwyt na kubekUniwersalny uchwyt na kubek, butelkę

Kolejnym akcesorium będzie flaga ostrzegawcza z napisem Burley. Oczywiście dokonując zakupu przyczepki Burley, jedną flagę otrzymujemy w zestawie, zatem ten dodatek raczej nie będzie priorytetowym. Warto jednak mieć na uwadze, że istnieje możliwość dokupienia, w razie gdyby coś się stało z pierwszą chorągiewką (np. gdyby została zgubiona). Pamiętajmy, że chorągiewka to – wbrew pozorom – ważny element wyposażenia przyczepek – zwiększa widoczność na drodze, a co za tym idzie, zwiększa bezpieczeństwo.

 

Flaga ostrzegawcza BurleyFlaga ostrzegawcza Burley

 

Ostatnim akcesorium mieszczącym się w cenie 100 zł jest zapasowy hak holowniczy, który pozwala w prosty sposób przepiąć przyczepkę Burley z jednego roweru do drugiego. Może się przydać, jeżeli będziemy zmieniać rowery – na przykład raz maluszek pojedzie z tatą, raz z mamą, a może jeszcze z ciocią, wujkiem.

Burley -hak holowniczyHak holowniczy

 

Akcesoria Burley do 400 zł

Z nieco droższych akcesoriów, ale także bardzo praktycznych, znacznie podnoszących komfort korzystania z przyczepek, mamy do wyboru między innymi organizer na kierownicę. Organizer pozwala nie tylko na przechowanie butelki wody, ale i na przechowanie drobnych przedmiotów, które chcielibyśmy mieć pod ręką. Prezentowany organizer dedykowany jest dla przyczepek Burley: Encore, Honey Bee, D’Lite i Solo, nie pasuje natomiast do przyczepki Burley Bee ze względu na to, że Burley Bee nie posiada rączki do pchania.

 

organizer na kierownicę do przyczepek BurleyOrganizer na kierownicę

 

Kolejnym dodatkiem do przyczepek Burley, będzie wkładka dla niemowląt niemieckiej firmy Weber. Jest to dodatek obowiązkowy, jeżeli chcemy przewozić maluszka od 1 miesiąca jego życia. Jeżeli planujemy zacząć jazdę na rowerze z dzieckiem, kiedy ukończy pół roku, zamiast wkładki, można kupić już fotelik Baby Snuggler. Wkładka dla niemowląt przeznaczona jest dla maluszków od 1 miesiąca życia do 9 miesiąca, natomiast fotelik Baby Snuggler, pozwoli bezpiecznie przewozić dzieci od 6 miesiąca życia do dwóch lat. Fotelik, jak i wkładka pasują do wszystkich modeli Burley.

 

 


Wkładka dla niemowląt

 


Fotelik Baby Snuggler Burley

 

Dodatki do przyczepek Burley powyżej 400 zł

Tego rodzaju akcesoria, to już dodatki, które podnoszą funkcjonalność przyczepki Burley. W praktyce oznacza to po prostu, że jak standardowo przyczepka służy do transportu dziecka podczas jazdy na rowerze, tak po zakupie odpowiedniego dodatku może służyć jako wózek spacerowy, wózek do biegania, a nawet transporter dla dzieci, podczas uprawiania narciarstwa biegowego.

Aby przemienić przyczepkę w wózek spacerowy, należy dokupić dwa kółka Wheel Kid, dzięki którym można bezpiecznie i komfortowo spacerować z dzieckiem po miejskich terenach. Kółka sprawiają, że przyczepka, używana jako wózek staje się zwrotna, a jednocześnie stabilna.

Kółka do BurleyKółka Wheel Kid

Jeżeli chcemy przyczepkę wykorzystać jako wózek nie do spaceru, ale do biegania, wystarczy dokupić zestaw do joggingu, na które składa się przednie koło 16-calowe – bardzo proste w montażu.

 

zestaw do joggingu BurleyZestaw do joggingu Burley

Ostatnim akcesorium, jakie proponuje producent Burley, jest zestaw do biegania na nartach. Dokupienie takiego zestawu jest bardzo dobrym pomysłem, jeżeli chcemy być aktywni razem z naszymi pociechami cały rok – także zimą. Dzięki dodatkom, pozwalającym na uprawianie narciarstwa biegowego nasza aktywność będzie bardziej różnorodna, poza tym będzie nadal wykonywana na świeżym powietrzu, co ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

zestaw do narciarstwa biegowego BurleyZestaw narciarski Burley

 

Zestaw składa się z płóz, kijów teleskopowych i uprzęży biodrowej. Pozwala na uprawianie narciarstwa biegowego, czy też na spacery po zaśnieżonych terenach.

Jak widać istnieje kilka ciekawych akcesoriów, którymi warto się zainteresować, jeżeli posiadamy przyczepkę rowerową Burley. Oczywiście nie twierdzimy, że wszystkie są konieczne i niezbędne – jak sam nazwa wskazują, są to tylko dodatki. Jednak z pewnością kilka z nich (w zależności od potrzeb rodzica/rodziców), będzie użytecznych.  

Wszystkie powyżej prezentowane akcesoria można znaleźć tutaj: https://wozimysie.pl/kategoria/burley-2

Oceń ten post:
Ocena: 0 na 5
Liczba oddanych głosów 0
Tagi: burley

Zobacz również


Komentarze

O nas

Lubimy się ruszać, jeszcze bardziej lubimy to robić razem. 

Po raz pierwszy spotkaliśmy się z wózkami do biegania ponad 10 lat temu, będąc na studenckim wyjeździe w Stanach Zjednoczonych. Wtedy w Polsce bieganie nawet nie wchodziło do tzw. “main streamu”, a tam widok rodziców pchających swoje pociechy w wózkach na ogromnych kołach był czymś naturalnym.

Więcej...

Ostatnie
wpisy
Najczęściej
czytane
Chmura
tagów