Co wybrać przyczepkę rowerową czy wózek do biegania?

Rodzinnie, aktywnie i... na okrągło chcą spędzać młodzi rodzice czas ze swoimi pociechami. Często pojawia się wtedy pytanie czy lepsze są wózki do biegania czy przyczepka rowerowa dla dzieci? Oba rozwiązania są dobre, wszystko zależy od sytuacji.

Wózek do biegania może być do codziennego użytku. Można wpiąć w niego gondolę czy nosidełko samochodowe. Przednie skrętne koło ułatwi nam manewrowanie na spokojnych spacerach.

BOB Ironman

Przyczepka rowerowa może spełniać wiele funkcji. Dzięki odpowiednim akcesoriom możemy z nią biegać, spacerować lub jeździć rowerem.

 

Croozer Kid Plus 1

Wózek do biegania jest o zdecydowanie mniejszych gabarytach po złożeniu, dzięki czemu łatwiej schować go do bagażnika samochodu.

 BOB Revolution Pro

BOB Revolution Pro

Przyczepka rowerowa doskonale chroni dziecko przed warunkami atmosferycznymi. Mały pasażer siedzi w tzw. "budce/namioce" chroniony przed deszczem, słońcem, piachem i komarami. Maluch ma też więcej miejsca na swoje zabawki.

THULE Chariot CX1

Qeridoo Speedkid 2

Wózki do biegania w standardzie posiadają możliwość regulacji siedzenia w wielu pozycjach, dzięki czemu gdy pasażer zaśnie możemy go wręcz położyć. W przypadku przyczepek rowerowych tego rozwiązanie jest rzadko spotykane.

Baby Jogger FIT

Biegając, chodząc czy też jeżdżąc po parku, lesie lub nad jeziorem sprawiamy przyjemność dziecku, sobie i do tego możemy ten czas spędzić z najbliższymi. Przed zakupem każdy rodzic powinien zadać sobie kilka kluczowych pytań. Czy planuję długie rowerowe wypady, czy krótsze wybiegania? Czy chce mieć tylko jeden wózek, czy wiele na każdą okazję? Czy planuję zabierać go na wyjazdy i mam odpowiednio duży bagażnik? Jaki posiadam budżet?

Oceń ten post:
Ocena: 5 na 5
Liczba oddanych głosów 1

Galeria


Zobacz również


Komentarze

O nas

Lubimy się ruszać, jeszcze bardziej lubimy to robić razem. 

Po raz pierwszy spotkaliśmy się z wózkami do biegania ponad 10 lat temu, będąc na studenckim wyjeździe w Stanach Zjednoczonych. Wtedy w Polsce bieganie nawet nie wchodziło do tzw. “main streamu”, a tam widok rodziców pchających swoje pociechy w wózkach na ogromnych kołach był czymś naturalnym.

Więcej...

Ostatnie
wpisy
Najczęściej
czytane
Chmura
tagów