Mama w formie

Siłownia czy rower, czyli jak wrócić do formy po ciąży?

 

mama w formie

Zastanawiasz się jak wrócić do formy po ciąży? To bardzo proste! Wystarczy trochę samozaparcia oraz wybranie odpowiedniej aktywności dla swoich potrzeb.

 


Przygotowania do wakacji - czyli mama w formie na lato!

 

mama w formie

Myślisz, że ćwiczenia po ciąży są niemożliwe? Nic bardziej mylnego. Zajrzyj do artykułu i dowiedz się, jak w łatwy sposób możesz być prawdziwą mamą w formie.

 


Mama w formie – zimową porą

Sport podczas zimy

Chociaż zima tego roku, jest jeszcze delikatna, pamiętajmy, że to dopiero początki.Obecnie mamy jeszcze niewiele śniegu na chodnikach i dosyć sporo – jak na te porę roku, słonecznych dni.

Takie warunki – naszym zdaniem – to jeszcze bardzo dobre warunki do ćwiczeń na zewnątrz – czy to do biegania z joggerem czy jeżdżenia na rowerze.

Jednakże co zrobić, kiedy nadejdą większe mrozy? Czy na ten okres zaszyć się w domu pod kocem, z książką w ręce, kubkiem kawy i nic nie robić? Oczywiście w obliczu posiadania dzieci, nie jest to wykonalne (przynajmniej zbyt często), jednakże my jak zawsze mówimy: nie, zimowemu marazmowi. Mama w formie, to mama która jest aktywna cały rok i nie poddaje się – nawet zimą.

 


Jak wrócić do formy po ciąży? Praktyczne wskazówki

Pytanie zawarte w tytule zadaje sobie najprawdopodobniej każda (lub prawie każda) młoda mama. Po porodzie kobietom dochodzi więcej obowiązków związanych z opieką nad dzieckiem, w związku z czym brakuje czasu dla siebie. Niektóre mamy wierzą (niesłusznie!) że powinny jeść za dwoje, aby pokarm był bogaty w witaminy – w związku z czym kilogramów przybywa, zamiast ubywać. Co zrobić aby odzyskać wymarzoną figurę?


mama w formie

Jak zmotywować się do ćwiczeń po ciąży?

Po urodzeniu dziecka zapominamy o całym świecie, skupiając się tylko na opiece nad noworodkiem. Przychodzi jednak moment, w którym powinniśmy zacząć myśleć o sobie, a dokładniej, o powrocie do aktywności fizycznej. Wiele mam przed porodem przysięga sobie, że do ćwiczeń wróci jak najszybciej. O ile zdrowie nam na to pozwala, musimy trzymać się tego postanowienia. Nie zawsze jest jednak łatwo. Zmęczenie i ogólny brak motywacji sprawia, że po prostu nie chce się nam ćwiczyć. Przedstawiamy kilka sposobów na to, jak zmotywować się do ćwiczeń. Stosując się do tych zasad, zapomnimy o jakichkolwiek wymówkach.


O nas

Lubimy się ruszać, jeszcze bardziej lubimy to robić razem. 

Po raz pierwszy spotkaliśmy się z wózkami do biegania ponad 10 lat temu, będąc na studenckim wyjeździe w Stanach Zjednoczonych. Wtedy w Polsce bieganie nawet nie wchodziło do tzw. “main streamu”, a tam widok rodziców pchających swoje pociechy w wózkach na ogromnych kołach był czymś naturalnym.

Więcej...

Ostatnie
wpisy
Najczęściej
czytane
Chmura
tagów