Przyczepki rowerowe – z amortyzacją czy bez?

Różnice w cenach, jeśli chodzi o przyczepki z amortyzacją i bez, bywają znaczące. Modele dodatkowo zabezpieczone przed wstrząsami są też zwykle wzbogacone o inne rozwiązania przydatne podczas jazdy w terenie, stąd też cena jest odpowiednio wyższa nie tylko ze względu na amortyzację. Przyczepka rowerowa Croozer Kid 1 2017 w wersji bez amortyzacji jest tańsza o prawie tysiąc złotych od swojego amortyzowanego odpowiednika – Croozer Kid Plus 1 2017. Dodatkowo bogatsza wersja wyposażona jest także między innymi w nowoczesny system oświetlenia multifunkcjonalnego CLICK & FLASH z trzema trybami pracy. Jest to zatem zaawansowana przyczepka dla rodziców o wysokich wymaganiach. Nie oznacza to jednak wcale, że tańsza wersja nie będzie zadowalająca. Również przyczepka Croozer Kid 1 w wersji bez amortyzacji to bezpieczny i wygodny środek transportu dla maluchów, który w wielu przypadkach okaże się wystarczający. Trzeba tylko wiedzieć, kiedy rzeczywiście amortyzacja jest potrzebna oraz należy określić w miarę precyzyjnie, po jakich trasach będziemy podróżować z dzieckiem.

thule chariot sport 1

Kiedy amortyzacja?

 

Amortyzacja nie zwiększa bezpieczeństwa podczas jazdy. Ma jedynie – albo aż – wpływ na komfort malucha. Zwróćmy jednak uwagę, że nie w każdym terenie system amortyzacji będzie pracował w jednakowy sposób. Nie zawsze jego działanie będzie tak samo odczuwalne i co za tym idzie – nie zawsze będzie on niezbędny.

 

Amortyzacja ma za zadanie tłumić drgania i wstrząsy podczas jazdy. Przy wyboistej nawierzchni, muldach, wystających korzeniach i kamieniach jest to bardzo wskazane i z pewnością podnosi komfort malucha podczas jazdy. Na płaskiej nawierzchni, np. na asfalcie – już niekoniecznie. System amortyzacji sprawdza się podczas jazdy po lasach czy górach, w trudniejszym terenie. Do jazdy po mieście zwykle wystarczające okazują się modele nieamortyzowane. Można w tym wypadku wybrać na przykład model z siedzeniem zawieszonym (tak zwanym „kubełkowym”), które działa trochę jak amortyzator, w naturalny sposób tłumiąc drgania.

 

Jaka przyczepka do jazdy w terenie?

croozer kid 1

Jeśli jesteście aktywnymi rodzicami i planujecie często wybierać się na górskie czy leśne wyprawy z dzieckiem, wówczas warto zainwestować w zaawansowany model z amortyzacją. Przyczepka często użytkowana w trudnych warunkach powinna spełniać najwyższe wymagania. Jeśli lubicie nowości i bardzo wysoko stawiacie poprzeczkę, warto zainteresować się między innymi nowością od Croozer. Kolejnym modelem Croozer Kid 1, jeszcze bardziej udoskonalonym. Tym razem mowa o Croozer Kid Plus 1 Next Generation 2018. Jest to amortyzowana przyczepka rowerowa z udogodnieniami takimi jak między innymi osłona przeciwdeszczowa z filtrem UPF 80+, nowy łatwy w demontażu przedni zderzak ułatwiający przechowywanie czy system oświetlenia CLICK & FLASH z podświetlaną rączką wózka. Croozer Kid Plus 1 Next Generation 2018 posiada też oczywiście system amortyzatorów Sylomer®, jak w ubiegłorocznym modelu, zapewniający tłumienie drgań nawet na najbardziej wyboistych szlakach.

 

Oceń ten post:
Ocena: 1 na 5
Liczba oddanych głosów 1

Zobacz również


Komentarze

O nas

Lubimy się ruszać, jeszcze bardziej lubimy to robić razem. 

Po raz pierwszy spotkaliśmy się z wózkami do biegania ponad 10 lat temu, będąc na studenckim wyjeździe w Stanach Zjednoczonych. Wtedy w Polsce bieganie nawet nie wchodziło do tzw. “main streamu”, a tam widok rodziców pchających swoje pociechy w wózkach na ogromnych kołach był czymś naturalnym.

Więcej...

Ostatnie
wpisy
Najczęściej
czytane
Chmura
tagów