Qeridoo: Sportex, KidGoo czy KidGoo Sport?

Niemieckie przyczepki Qeridoo, choć pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno, wyróżniają się niezwykle dojrzałą i przemyślaną konstrukcją. A co najważniejsze, pozwalają aktywnym rodzicom zarówno spacerować z pociechą, jak i biegać czy wyruszyć w podróż rowerową. Którą spośród nich wybrać? Spójrzmy na trzy najpopularniejsze modele. 

  

Qeridoo Sportrex 1                                        Qeridoo KidGoo 1                      Qeridoo KidGoo 1 Sport

W naszym sklepie znajdziesz m.in. przyczepki Qeridoo Sportex 1, Qeridoo KidGoo1 oraz Qeridoo KidGoo1 Sport. Każdy z tych modeli to dobra propozycja dla aktywnych rodziców, którzy cenią sobie jakość w rozsądnej cenie i wielofunkcyjność. Co łączy wszystkie trzy modele i jakie są najważniejsze różnice między nimi? 

 

Przyczepki Qeridoo: jakość, stabilność i bezpieczeństwo 

Można śmiało powiedzieć, że każda spośród trzech przyczepek Qeridoo to propozycja warta uwagi. Każda z nich wyróżnia się m.in.: 

 • obecnością kółka Buggy z funkcją Click & Go (3 w 1),

 • tylnym, amortyzowanym zawieszeniem, które można dostosować do warunków na drodze czy też dużych różnic wagowych – dzięki temu przyczepkę dobrze prowadzi się zarówno po asfalcie, jak i drogach leśnych, i to od pierwszych miesięcy życia malucha,
 • obecnością 5-punktowych, miękko wyściełanych pasów bezpieczeństwa, wyposażonych w dodatkowy system blokady przed przypadkowym wypięciem,

 • mocną tkaniną, z której wykonane zostały zewnętrzne elementy – to włókna poliestrowe 600D oraz bardzo wytrzymały nylon 1680 D – dodatkowo łatwe w czyszczeniu i z elementami odblaskowymi,
 • sporą ilością miejsca na bagaż – w każdym modelu czekają kieszenie wewnętrzne oraz tylne (ich ilość i wielokość jest różna),
 • 20-calowymi kołami pneumatycznymi ze szprychami do biegania, które posiadają specjalne szybkozłączki bezpieczeństwa,
 • wzmocnionym aluminiowym stelażem oraz wzmocnionym podłożem z wbudowaną płytą ochronną,
 • stabilnymi ramami bezpieczeństwa wykonanymi z aluminium, które znajdują się z przodu i z tyłu konstrukcji,
 • możliwość pełnej regulacji wysokości zagłówka, pasów,
 • ruchoma, regulowana rączka do pchania.
 • duże, przyciemniane okno z TPU oraz boczne wloty i wentylację z tyłu. 

   

Ponadto, wszystkie trzy modele w wersji 2017 posiadają:

 • krótszy uchwyt koła Buggy,
 • nowoczesny postojowy hamulec znajdujący się na rączce,
 • nowy dyszel „Flexbar” – sprawia, że przyczepka zatrzymuje się, jeśli rower się przewróci,
 • ulepszony, wytapiany zaczep.

Czym różnią się trzy modele? 

Poza ceną możemy wskazać co najmniej kilka różnic między modelami.  

Amortyzacja

W Sportex 1 zastosowano amortyzatory sprężynowo-powietrzne, w obu modelach KidGoo zaś – amortyzację płytkową. 

Hamulce 

W modelu KidGoo 1 Sport znajdziemy dodatkowo ręczny hamulec tarczowy, który sprawdzi się jeszcze lepiej np. podczas biegów czy jazdy po stronnych przestrzeniach, a także jazdy na rolkach.

System składania 

Wszystkie 3 modele pozwalają na komfortowe składanie, jednak KidGoo oraz KidGoo sport oferują dodatkowo system składania FX, dzięki któremu proces składania i rozkładania sprowadza się do wykonania jednego ruchu. 

Mocowanie fotelikach samochodowego

To możliwość, jaką dają KidGoo oraz KidGoo Sport. Po dokupieniu odpowiednich adapterów można zapocować fotelik samochodowy.

 

Kieszenie i bagażnik 

W modelach KidGoo oraz KidGoo Sport znajdziemy kieszeń wewnętrzną, dwie tylne kieszenie oraz kieszeń na telefon, a także przestronny i wygodny bagażnik za siedziskiem. W Sportex 1 do dyspozycji są kieszenie wewnętrzne oraz pojemna tylna kieszeń bezpośrednio za siedzeniem. 

 

Waga i wymiary 

Gdy chodzi o masę, różnice są stosunkowo niewielkie. Sportex 1 to 13 kg i nośność 45 kg (dziecko + bagaż), KidGoo oraz KidGoo Sport – 12,9 kg i nośność 50 kg. Inna jest również wysokość rączki – Sportex 1 pozwala ją ustawić na wysokości max 106 cm, KidGoo oraz KidGoo Sport – 124  cm. W Sportex 1 za to wyższe jest siedzisko (72 cm w por. z 67 cm w obu KidGoo). 

Który model będzie najlepszy dla Ciebie i Twojego dziecka? Przy średnim i niskim poziomie aktywności – bardziej polecamy Sportex 1 oraz KidGoo1. Jeśli jednak szukasz przyczepki do bardziej „ekstremalnych” zadań – KidGoo1 Sport z hamulcem tarczowym może być lepszym rozwiązaniem. 

  

By uzyskać więcej informacji i podjąć dobrą decyzję – możesz zawsze skontaktować się z naszymi doradcami. Chętnie podpowiemy Ci najlepsze rozwiązanie. 

 

 

Oceń ten post:
Ocena: 5 na 5
Liczba oddanych głosów 1

Zobacz również


Komentarze

O nas

Lubimy się ruszać, jeszcze bardziej lubimy to robić razem. 

Po raz pierwszy spotkaliśmy się z wózkami do biegania ponad 10 lat temu, będąc na studenckim wyjeździe w Stanach Zjednoczonych. Wtedy w Polsce bieganie nawet nie wchodziło do tzw. “main streamu”, a tam widok rodziców pchających swoje pociechy w wózkach na ogromnych kołach był czymś naturalnym.

Więcej...

Ostatnie
wpisy
Najczęściej
czytane
Chmura
tagów