Thule Chariot: Cross, Lite czy Sport?

Szwedzka firma Thule to jeden z liderów rynku, gdy chodzi o przyczepki rowerowe dla dzieci. Szczególnie dużą popularnością cieszy się seria Chariot, w której znaleźć można wózki, które pozwalają na aż 4 formy rekreacji z maluchem – od spaceru, przez bieg, jazdę na rowerze aż po… biegi narciarskie. Pytanie tylko, którą wybrać?


Dziś pod lupę bierzemy trzy najciekawsze modele: Thule Chariot Lite, Thule Chariot Cross oraz Thule Chariot Sport w wersji dla jednego dziecka. Co je łączy? Jakie są najważniejsze różnice? Sprawdźmy to.

  

THULE Chariot Sport                                THULE Chariot Cross                            THULE Chariot Lite


Thule Chariot: idealne przyczepki dla każdego aktywnego rodzica
Innowacyjność, funkcjonalność, komfort i solidne wykonanie – te cechy opisują wszystkie przyczepki z linii Thule Chariot. Projektanci zatroszczyli się o to, by zaproponować młodym rodzicom kompletny zestaw, który przyniesie szerokie możliwości uprawiania sportu z maluchami. Każdy z modeli należących do tej linii to:

  • 4 formy aktywności (jak obiecuje producent: na 4 pory roku) – każda przyczepka rowerowa Thule Chariot możne zostać wykorzystana jak zwykła spacerówka na spokojne przechadzki – np. po zakupy czy do parku, można z nią również poszaleć z maluchem. Z Thule Chariot pobiegasz, lub w kilka chwil zamienisz go w wygodną i bezpieczną przyczepkę rowerową dla malucha. A jeśli lubisz bardziej „ekstremalne” formy spędzania wolnego czasu – możesz również (dzięki adapterowi do dokupienia) uprawiać biegi narciarskie zimą;

   

                                rower                                                           narty  

   

                                  spacer                                                          bieg

  • prostota składania – każdy model z łatwością złożysz do kompaktowych rozmiarów, co sprawi, że wózek będzie łatwo przechować czy przewieźć,

  • funkcja Click n’Store – dzięki niej możesz komfortowo przechowywać w wózku adaptery rowerowy oraz do biegania – tak, by móc zmieniać funkcję przyczepki już na trasie, tyle razy, ile chcesz,

 

  • system Thule VersaWing – pozwalający ekspresowo zmienić funkcję przyczepki,
  • regulowana rączka

  • nowoczesne zawieszenie – w modelach Cross i Sport dodatkowo regulowane, dzięki czemu możesz je dopasować do specyfiki terenu, po którym poruszasz się z maluchem

 

Lite, Cross czy Sport – czym różnią się te modele?


Oczywiście, nie tylko nazwą oraz ceną. Chodzi przede wszystkim o różnice funkcjonalne i „poziomu zaawansowania”. Różnice można by streścić następująco:

Thule Chariot Lite to najbardziej „podstawowa” wersja przyczepki rowerowej Thule, która idealnie wpisze się w potrzeby okazjonalnie oraz średnio aktywnych rodziców. Pozwala na wykonywanie wszystkich 4 form aktywności (niektórych po dokupieniu odpowiednich adapterów), zapewnia dziecku komfort i bezpieczeństwo, a rodzicowi – wygodę prowadzenia. Jest również najlżejszą spośród wszystkich konstrukcją – waży 11,7 kg i oferuje nośność do 34 kg.

Brakuje jej natomiast typowego bagażnika, który jest w pozostałych modelach. Ma jedynie siatkową kieszeń za siedzeniem pasażera.
Thule Chariot Cross waży o ponad kilogram więcej (12,8 kg), ale w zamian za dodatkową masę zyskujemy dodatkowe funkcje. Przede wszystkim są to:
● regulacja zawieszenia - opartego o nowoczesne resory piórowe,


● regulowane oparcie siedzenia (można je złożyć/ rozłożyć) jedną ręką,

 


● więcej miejsca do przechowywania bagaży, które przy korzystaniu z funkcji biegania można „zamienić” na więcej przestrzeni na nogi osoby pchającej.

 

Bagażnik THULE Cross i Sport

THULE zamykanie bagażnika w wersji Cross i Sport

 


Thule Chariot Sport to najbardziej zaawansowany model przyczepki, przeznaczony przede wszystkim dla bardzo aktywnych rodziców, którzy zamierzają z maluchem przemierzać długie trasy. Przyczepka, poza dodatkowymi funkcjonalnościami takimi, jak w Thule Chariot Cross oferuje:
● ręczne hamulce tarczowe – zapewniają jeszcze lepszą kontrolę, zwłaszcza podczas biegania i na stromej nawierzchni,


● nowoczesną kabinę Climate Control Cockpit – można z niej wyjmować okna i płynnie regulować osłonę przeciwsłoneczną,

● wygodne wyściełanie siedzenia, które można wyjąć i łatwo oczyścić, 

Ten model jest również najcięższy ze wszystkich – waży 14 kg.


Przypominamy, że powyższe omówienie dotyczy przyczepek rowerowych Thule w wariancie dla 1 dziecka, czyli modeli: Thule Chariot Cross 1, Thule Chariot Lite 1 oraz Thule Chariot Sport 1.
Który model wybrać? Wszystko zależy od Twoich indywidualnych potrzeb. Jeśli masz wątpliwości, skontaktuj się. Chętnie podpowiemy, co wybrać.

 

Oceń ten post:
Ocena: 4.1 na 5
Liczba oddanych głosów 8

Zobacz również


Komentarze

O nas

Lubimy się ruszać, jeszcze bardziej lubimy to robić razem. 

Po raz pierwszy spotkaliśmy się z wózkami do biegania ponad 10 lat temu, będąc na studenckim wyjeździe w Stanach Zjednoczonych. Wtedy w Polsce bieganie nawet nie wchodziło do tzw. “main streamu”, a tam widok rodziców pchających swoje pociechy w wózkach na ogromnych kołach był czymś naturalnym.

Więcej...

Ostatnie
wpisy
Najczęściej
czytane
Chmura
tagów