Czy wózek do biegania może zastąpić spacerówkę?

Wózek dla dziecka jest jednym z najważniejszych elementów wyprawki dla niemowlaka. Kupujemy go często jeszcze zanim maluch przyjdzie na świat, starannie porównując wszelkie parametry techniczne – tak, by pociecha była bezpieczna i czuła się komfortowo. Jednym z czynników, który ma wpływ na ostateczny wybór jest także funkcjonalność – popularnością cieszą się choćby wózki „2 w 1”, które łączą funkcję gondoli z tymi z wózka spacerowego. Ale to nie koniec możliwości. Aktywni rodzice mogą kupić wózki do biegania i korzystać z nich jako z podstawowego środka transportu dla swojego dziecka.

Wszystko to za sprawą producentów joggerów, którzy oferują pojazdy o wielu funkcjach. Kupując nowoczesne wózki do biegania, można połączyć pożyteczne z… pożytecznym. Wózek taki wykorzystać można już od pierwszych miesięcy dziecka. Gdy maluch zacznie już siadać i samodzielnie trzymać główkę, łatwo przekształcić wózek w profesjonalny sprzęt do joggingu i innych form rekreacji.

Jogger od pierwszych miesięcy życia

Bieganie z maluchem to coraz popularniejsza forma aktywności sportowej dla młodych rodziców. Jednocześnie podkreślić trzeba, że jest to bezpieczna dla pociechy forma rekreacji dopiero mniej więcej od 7. miesiąca życia. To wtedy dziecko już siedzi i utrzymuje bez problemu główkę w pionowej pozycji. Wcale jednak nie oznacza to, że wcześniejsze kupowanie joggera nie ma sensu. Te najlepsze dają o wiele więcej możliwości.

Po pierwsze, warto zwrócić uwagę na przednie koło. Podczas biegania, musi ono być zablokowane. Wiele wózków biegowych daje jednak możliwość zwolnienia blokady, co zapewnia dobrą zwrotność i możliwość swobodnego manewrowania również w czasie spacerów, na zakupach i w tym podobnych sytuacjach. Ale to nie wszystko. Bez trudu znajdziemy też modele, do których można dokupić gondolkę, w której maluch będzie wygodnie leżał już od pierwszych tygodni.

Czy wózek do biegania może zastąpić spacerówkę?

Joggery połączyć można również z innymi niezbędnymi akcesoriami. Wystarczą odpowiednie adaptery, by zamontować na nim także np. fotelik samochodowy. Jednym słowem – inwestycja w odpowiedni wózek biegowy pozwala połączyć wszystko, czego od pojazdy na pierwsze lata życia dziecka może oczekiwać aktywny i pragmatyczny rodzic.

Czy wózek do biegania może zastąpić spacerówkę?

A może po prostu biegać ze zwykłą spacerówką?

Na pierwszy rzut oka, to przecież dobre rozwiązanie. Kupujemy tańszy wózek, a przecież po asfaltowych i ubitych ścieżkach będzie się go pchało tak dobrze, jak profesjonalny jogger, prawda? Niestety, nie. Bieganie ze spacerówką jest nie tylko mniej komfortowe. Może być także niebezpieczne dla malucha. Zły rozmiar kół, brak właściwej amortyzacji, wyższy ciężar wózka spacerowego… to tylko kilka spośród wielu zagrożeń, które czyhają.

Jak zatem widać, większość wózków do biegania można przekształcić w spacerówkę czy nawet wózek gondolowy, ale wózka spacerowego w jogger nie zamienimy. Właśnie dlatego najbardziej pragmatyczną decyzją dla aktywnego rodzica jest zakup wózka biegowego, który można wykorzystywać szerzej. Wystarczy wybrać odpowiedni model, skompletować akcesoria dodatkowe i wyruszać na spacery czy rodzinny jogging. Sprawdź nasze wózki do biegania - znajdziesz u nas ciekawe propozycje.

Oceń ten post:
Ocena: 3.3 na 5
Liczba oddanych głosów 4

Galeria


Zobacz również


Komentarze

O nas

Lubimy się ruszać, jeszcze bardziej lubimy to robić razem. 

Po raz pierwszy spotkaliśmy się z wózkami do biegania ponad 10 lat temu, będąc na studenckim wyjeździe w Stanach Zjednoczonych. Wtedy w Polsce bieganie nawet nie wchodziło do tzw. “main streamu”, a tam widok rodziców pchających swoje pociechy w wózkach na ogromnych kołach był czymś naturalnym.

Więcej...

Ostatnie
wpisy
Najczęściej
czytane
Chmura
tagów